Partnerství mezi BOHEMIA SEKTEM a Plzeňským krajem trvá již 20 let

03. června 2024 14:10, aktualizováno 04. června 2024 12:29, Ing. Helena Frintová

V pondělí 3. června 2024 bylo oficiálně potvrzeno další pokračování spolupráce společnosti BOHEMIA SEKT a Plzeňského kraje. Partnerství na letošní rok svými podpisy slavnostně stvrdili hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek. Slavnostního aktu se účastnili také první náměstek hejtmana Petr Vanka, ředitelka Krajského úřadu PK Štěpánka Szabó a marketingový ředitel BOHEMIA SEKT Martin Fousek.

Spolupráce s Plzeňským krajem, v němž sídlí tradiční výrobce sektů a vín, trvá úspěšně a nepřetržitě už od roku 2005. V tomto roce tak završuje již své dvacetileté kulaté výročí. Stejně jako v těch předchozích se i v letošní deklaraci obě strany zavazují k další vzájemné spolupráci v oblasti marketingu, propagace, cestovního ruchu, kulturních a společenských vztahů.

„Společnost BOHEMIA SEKT dlouhodobě přispívá k dobrému jménu našeho regionu v tuzemsku i zahraničí. Patří k perlám, které tu v oblasti spolupracujících firem máme. Rádi proto navazujeme na toto partnerství a věříme, že bude pokračovat i v dalších letech,“ komentoval podpis deklarace hejtman Rudolf Špoták.

„Podporu Plzeňského kraje a aktivit, které se tu odehrávají považujeme za nedílnou součást našeho podnikání, nejen proto, že tu bydlí řada našich zaměstnanců. Jsme rádi, že se můžeme podílet na rozvoji a reprezentaci regionu,“ uvedl k podpisu Ondřej Beránek.

Vzájemná spolupráce se oběma aktérům spolupráce vyplácí a táhne do Plzeňského kraje více návštěvníků. „Naše prohlídková trasa láká stále více zájemců, jen v loňském roce jsme přivítali téměř 17 tisíc návštěvníků a letos je zájem ještě větší. Vzhledem k tomu, že prohlídka vede přímo naší výrobou, musíme počet návštěvníků bohužel regulovat,“ informoval vedení kraje ředitel společnosti Bohemia Sekt Ondřej Beránek.