Nová lázeňská sezona v Konstantinových lázních

obrazek
02. května 2024 11:52, aktualizováno 11:53, Ing. Helena Frintová

V Konstantinových Lázních požehná v sobotu 18. května 2024 plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub lázeňskému Prusíkovu prameni. Symbolicky tak zahájí 221. lázeňskou a turistickou sezónu na Konstantinolázeňsku. Organizátoři připravili pro návštěvníky od čtvrtka 16. do neděle 19. května pestrý program. Hvězdami soboty budou Petr Vondráček se skupinou Lokomotiva a kapela YoYo band. Zahájení lázeňské sezóny otevírá každoročně i turistickou sezónu v celém regionu. Letos připomíná i stoleté výročí založení obce Konstantinovy Lázně.

„Konstantinovy Lázně, jako jediné lázně v našem kraji, představují oázu klidu a pohody, kde se spojují léčivé prameny s harmonií přírody. Je to místo důležité nejen pro samotné zdraví pacientů, ale také pro rozvoj cestovního ruchu celé oblasti. Symbiózní vztah mezi zdravím a prostředím přitahuje kromě lidí hledajících léčbu také milovníky přírody a kultury, kteří přispívají k rozvoji ekonomiky a turismu v našem kraji," uvedl Libor Picka, radní Plzeňského kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

„Uvítáme, když přijdou návštěvníci oblečení ve stylu První republiky. Nejelegantněji vystrojenou dámu a pána pak čeká zvláštní cena,“ říká ředitelka lázní Konstantinovy lázně Dana Jurásková. Doplnila, že na přípravě bohatého programu akce se kromě lázeňské společnosti podílí obec Konstantinovy Lázně, Mikroregion Konstantinolázeňsko a Místní akční skupina Český Západ.


„Jediná lázeňská obec Plzeňského kraje je současně i jeho nejmladší obcí, neboť právě letos slaví mladistvou stoletost. I z těchto důvodů je na zahájení sezony připraven rozšířený program, ve kterém určitě každý najde něco zajímavého. Novinkou bude sobotní soutěž o zajímavé ceny, kterou jsme nazvali Velký Švihákův tah,“ doplnil starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

Konstantinolázeňsko je jednou ze čtyř oblastí tvořících region Český Západ. „V minulých dnech nám byl agenturou CzechTourism znovu potvrzen status lokální turistické destinace,“ uvedl Jan Florian z Místní akční skupiny Český Západ. „Konstantinolázeňsko je stále vyhledávaným cílem cykloturistů, neboť i po téměř dvaceti letech od jejího vyznačení je zde nejhustší síť cyklotras v celém Plzeňském kraji. Na výlet je možné vyrazit na vrch Krasíkov se zříceninou hradu Švamberk, na jeho úpatí navštívit mini zoo ve Dvoře Krasíkov, či si koupit čerstvé sýry nebo mýdlo z Amálčiny mydlárny. Atraktivní je také nedaleký Ovčí vrch nebo zatopený lom na Hradišťském vrchu či zřícenina hradu Gutštejn. Do našeho regionu se turisté snadno dostanou Bezdružickou lokálkou, po které jezdí každé dvě hodiny přímý vlak z Plzně, a to i o víkendu,doplnil Jan Florian.

Hlavním dnem zahájení sezony bude sobota 18. května. V 10.30 požehná biskup Prusíkovu prameni, slavnostní okamžik podtrhne vystoupení komorního smíšeného sboru Vox Imperfecta.
V 11.30 je na programu přehlídka historických kočárků, ve 13 hodin komentovaná přehlídka veteránů Bohemia Classic Car Clubu a ve 14 hodin módní přehlídka bižuterie Made in Jablonec.
Návštěvníci se mohou také těšit na malý řemeslný jarmark, který se uskuteční od 10 do 17 hodin na terasách Lázeňského domu Prusík. V amfiteátru pak v 15 hodin vystoupí Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva. Vrcholem dne bude od 20 hodin koncert skupiny YoYo band a úplně na závěr se uskuteční ohňová show.

Program bude většinou probíhat v okolí a částečně také uvnitř Lázeňského domu Prusík a v amfiteátru lázeňského parku. V případě nepříznivého počasí se uskuteční koncerty v místním kulturním domě.

Doprovodný program je připraven na čtvrtek 16., pátek 17. a neděli 19. května. Ve čtvrtek se uskuteční v 19.30 v kulturním domě talk show Petra Jančaříka s hosty Josefem Dvořákem a Marií Formáčkovou, v pátek v 19.00 vernisáž výstavy Oldřicha Dudka ve Švihákově pavilonu, v neděli ve 14 hodin promenádní koncert dechového orchestru mládeže ZUŠ Bezdružice Juvenka.

Podrobný program najdete na:

ZAHÁJENÍ 221. LÁZEŇSKÉ A TURISTICKÉ SEZÓNY 2024 - Oficiální stránka obce Konstantinovy Lázně (konst-lazne.cz)

Slavnostní zahájení 221. lázeňské a turistické sezóny - Lázeňský kalendář | Konstantinovy Lázně (konstantinovylazne.cz)


Ve čtvrtek 2. května také podepsali ředitelka Konstantinových lázní Dana Jurásková a radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Memorandum o spolupráci. „Jsem velmi ráda za tuto smlouvu s Plzeňským krajem a velmi si spolupráce s ním vážím. Letos jsme dostali z rozpočtu kraje mobiliář na parku, za které pořídíme velké množství laviček pro pacienty a návštěvníky lázní,“ vyzdvihla Dana Jurásková.➢Léčebné lázně Konstantinovy lázně jsou jedinými lázněmi v Plzeňském kraji. Lidé se zde zotavují zejména po vážných operacích srdce a operacích velkých kloubů, tedy kyčlí, kolen a ramen. Jezdí sem rovněž klienti na relaxační pobyty. V osmi lázeňských domech mají klienti k dispozici 305 lůžek, stará se o ně přibližně stovka zaměstnanců. K dispozici je restaurace v lázeňském hotelu Jirásek a kavárna v lázeňském domě Prusíka také Wellnesscentrum s bazénem.

Kontakty:

Dana Jurásková, e-mail: dana.juraskova@llkl.cz
Karel Týzl, e-mail: obec@konst-lazne.cz
Libor Picka, e-mail: libor.picka@plzensky-kraj.cz, +420 602 372 495
Jan Florian, e-mail: florian@mascz.cz, tel.: +420 774499 396
Marie Fialová, e-mail: marifi@seznam.cz, tel.: +420 734 418 183


Galerie