Linka pro seniory 800 200 007 funguje každý den

obrazek
22. října 2020 09:49, aktualizováno 23. října 2020 13:40, Ing. Miroslav Brda

Linka seniorů, organizace Elpida, opět spojuje své síly s organizací Junák - český skaut a bude na na telefonické lince 800 200 007 přijímat poptávky od seniorů po celé zemi a dospělí skauti a skautky se budou moci díky jednoduché aplikaci přihlásit k pomoci konkrétním lidem ve svém okolí.

Linka seniorů 800 200 007 je linkou krizové pomoci pro klienty z celé České republiky. Je to anonymní a bezplatná telefonická pomoc pro seniory a osoby pečující o seniory. V čase koronavirové epidemie poskytuje seniorům i jejich blízkým informace a podporu, volající ale také přímo propojuje s dobrovolníky z řad skautů.

Stejně jako bylo na jaře, tak i nyní je zásadní, aby lidé z ohrožených skupin omezili návštěvu míst s vysokým rizikem nákazy. Proto přichází skautský vzkaz: "Zůstaňte v bezpečí a využijte pomoci skautů a skautek". Dobrovolníci pomáhají s nákupem potravin a dalších základních potřeb, vyzvedáváním léků v lékárnách nebo třeba s platbou složenek. Důležitý je však již samotný kontakt s dobrovolníkem, který může být pro seniory povzbuzením.

Systém Skautské pomoci (www.skautskapomoc.cz) má celorepublikovou působnost a je postavený na propojování konkrétní poptávky seniora v konkrétním místě, kterou přijmou pracovníci Linky seniorů, a dospělých skautských dobrovolníků a dobrovolnic. Ti se sami hlásí na jednotlivé úkoly a zavazují se k jejich splnění. Pomoc může být i pravidelná a dlouhodobá.

Výhodou Linky seniorů a Skautské pomoci je, že senioři mohou vyřídit vše po telefonu, nemusí umět pracovat s internetem a mít k němu přístup. 

Bližší informace najdete na webu www.elpida.cz a www.skautskapomoc.cz.

Kontakty:

Linka seniorů tel.: 800 200 007 - každý den od 8 do 20 hodin - www.linkasenioru.cz

 

Kontakt pro novináře:

Barbora Trojak, skautská tisková mluvčí, tel.: 731 403 647, barbora.trojak@skaut.cz

Kateřina Bohatá, vedoucí Linky seniorů, tel.: 724 349 241, katerina.bohata@elpida.cz

 


Galerie

Soubory ke stažení