Letecká záchranná služba slaví 30 let

obrazek
29. dubna 2022 12:54, Bc. Patrik Pátek

Letecká záchranná služba Armády České republiky slaví 30 let provozu. Kulaté výročí si nejen letečtí záchranáři slavnostně připomněli na letišti v Líních, kde má armádní letecká záchranka své stanoviště.

„Letecká záchranná služba je dnes už neodmyslitelnou součástí našich životů. A to doslova! Vždyť díky ní byly transportovány a zachráněny tisíce lidských životů. Přeji si, aby ji nikdo z nás osobně nepotřeboval, ale pokud taková situace nastane, pak každý z nás chce, aby u něj byla pomoc co nejdříve. A právě proto tu letecká záchranná služba je, aby celý transport usnadnila, zrychlila a pacienti byli co nejdříve v té nejlepší péči. Díky za to nasazení, které tomu záchranáři, a to nejen ti letečtí, dávají,“ pronesl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který se slavnostního setkání na letišti spolu s desítkami hostů i bývalých záchranářů účastnil.

V Líních se při příležitosti výročí třicetiletého provozu LZS sešli minulí i současní piloti a záchranáři. Program zahájil průlet letounů JAS-39 Gripen a jeho součástí byly letové i statické ukázky techniky i specifických zásahů.
 


Galerie