Krajské kolo Cestářského rodea Plzeňského a Karlovarského kraje 2022

30. června 2022 12:31, aktualizováno 14. září 2022 09:03, Mgr. René Zeithaml

Na Armádním střeleckém stadionu Dukla v Plzni – Lobzích se v sobotu 17. září 2022 od 10:00 hodin uskuteční další ročník Krajského kola dovednostní soutěže Cestářské rodeo Plzeňského a Karlovarského kraje 2022. Akce je určená široké veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední dva ročníky rodea se konaly vzhledem k vývoji pandemické situace bez účasti veřejnosti na středisku Správy a údržby silnic Plzeňského kraje v Kralovicích.

Jednotlivé týmy z několika krajů v dovednostní soutěži v jízdě zručnosti s nákladním automobilem se sypací nástavbou musejí v co nejkratším čase s co nejmenším počtem chyb zdolat překážky, s nimiž se mohou na svých cestách setkat.

I letos pořádá soutěž Správa a údržba silnic Plzeňského kraje (SÚS PK). Na ni navazuje Mistrovství republiky a Cestářské rodeo států V4. To vše probíhá pod patronací České silniční společnosti.

Letošní rok do soutěže přinese plno změn v programu a počtu zúčastněných partnerů. Mimo již tradiční složky Integrovaného záchranného systému jako je Armáda České republiky, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Policie České republiky nebo BESIP, mohou návštěvníci Cestářského rodea vidět statickou prezentaci a dynamickou ukázku činnosti Celní správy České republiky, Vězeňské služby České republiky, Městské policie Plzeň, Českého červeného kříže nebo Muzea na demarkační linii Rokycany.

Součástí doprovodného programu bude i seskok akrobatických parašutistů Aeroklubu Plzeň – Bory, přelet vrtulníku Letecké záchranné služby Armády České republiky Plzeň – Líně, program pro děti a vystoupení hudební skupiny SEMTEX.

Současně bude možné shlédnout soutěž střeleckého sportu Pohár Svornosti – malorážná puška na 50 m.

V průběhu klání cestářů slavnostně předá vedení Plzeňského kraje do užívání Správě a údržbě silnic Plzeňského kraje již druhý nákladní automobil Tatra Phoenix z projektu „TATRA do škol“.

Celou akci podporuje Plzeňský kraj. Nad soutěží převzali záštitu hejtmani Plzeňského a Karlovarského kraje a radní pro dopravu obou krajů.

Okolí areálu střeleckého stadionu nabízí dostatek míst k parkování. Nedaleko je zastávka Rolnické náměstí linek MHD č. 29 a 30.

Sektor „A“
10:00 hodin: – zahájení soutěže – úvodní slovo hejtmana Plzeňského kraje a náměstka hejtmana pro oblast dopravy
10:10 hodin: – předání nákladního automobilu Tatra Phoenix z projektu „TATRA do škol“
10:25 hodin: - defilé historické vojenské techniky - Muzeum na demarkační linii Rokycany s komentářem Františka Kocha
10:40 hodin: – I. kolo soutěže Krajského kola Plzeňského kraje, I. kolo soutěže Krajského kola Karlovarského kraje
12:30 hodin: – přestávka:
- představení projektu „TATRA do škol“
- defilé historické vojenské techniky - Muzeum na demarkační linii Rokycany
- ukázka průjezdu soutěžní tratí – složky Integrovaného záchranného systému
14:45 hodin: – II. kolo (finálové) soutěže Krajského kola Karlovarského kraje, II. kolo (finálové) soutěže Krajské kolo Plzeňského kraje
16:00 hodin: – ukončení soutěže a vyhlášení výsledků
17:00 hodin: – hudební produkce skupiny SEMTEX
Soutěží provází Taťána Krchovová a David Procházka.
Stánek Plzeňského kraje a Správy a údržby silnic Plzeňského kraje, vyprošťovací automobil PAME auto, technika SÚSPK a dodavatelů komunální techniky.

Sektor „B“
Statická prezentace průřezem strojního vybavení Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

Sektor „C“
Statická prezentace složek Integrovaného záchranného systému
Komentované představení složek Integrovaného záchranného systému Gabriela Stráníková a Adéla Nová.

Sektor „D“ Dětský koutek
- skákací hrad
- dětské Cestářské rodeo
- cestářské puzzle
- házení kroužků
- chůze na chůdách
- chůze po provaze
- malování na obličej

Sektor „E“
Statická ukázka historické vojenské techniky - Muzeum na demarkační linii Rokycany

Sektor „F“
BESIP a Červený kříž, psovodi Policie ČR a Vězeňské služby České republiky

Sektor „G“
Závod „Pohár Svornosti – malorážná puška 50m“

Sektor „H“
Dynamické ukázky složek Integrovaného záchranného systému, přistání parašutistů, ukázka sokolnictví (komentované představení dynamických ukázek Gabriela Stráníková a Adéla Nová):
- 12:30 hodin: předvedení práce psovodů Policie ČR
- 12:55 hodin: ukázka Zásahové jednotky Policie ČR
- 13:15 hodin: seskok parašutistů v rámci soutěže „Memoriál Josefa Ebra – finále českého poháru v parašutismu“ 1. kolo (středová část sektoru „H“)
- 13:35 hodin: praktická ukázka společné činnosti Hasičského záchranného sboru PK a Zdravotnické záchranné služby PK
- 14:00 hodin: seskok parašutistů v rámci soutěže „Memoriál Josefa Ebra – finále českého poháru v parašutismu“ 2. kolo (středová část sektoru „H“)
- 14:25 hodin: hodin: ukázka bojového umění MOSADO – AČR 1. část
- 14:45 hodin: předvedení práce psovodů Vězeňské služby ČR
- 15:05 hodin: ukázka bojového umění MOSADO - AČR 2. část
V zadní části sektoru „H“ výstava dravců a v časech 13:20 – 13:40 hodin a 14:25 – 14:45 hodin ukázka sokolnictví.

Možnost vyzkoušení lukostřelby.

Přelet vrtulníku W 3A Sokol Letecké záchranné služby Armády ČR Plzeň - Líně.

Rozmístění sektorů a stanovišť v areálu: