Informace poskytnuté dle InfZ - vyvlastňovací řízení

08. dubna 2024 12:59, Mgr. Jana Fikarová
Dne 25. března 2024 obdržel Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor kontroly, dozoru a stížností (dále jen „KÚPK OKDS“) žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), kterou byly po KÚPK žádány tyto informace:
„ - jaká náhrada byla stanovena vyvlastňovacím úřadem v rozhodnutí KÚ Plzeňského kraje, odboru regionálního rozvoje za vyvlastnění pozemkové parcely č. xxx/xx v k.ú. Rakovník (vlastníci: XY, a XY).
- zda je vyvlastňovací řízení pravomocně ukončeno, či zda je v řízení pokračováno KÚ Plzeňského kraje, odborem regionálního rozvoje, či zda byla věc delegována k vyřízení jinému subjektu.“

K žádosti bylo sděleno, že KÚPK nikdy nevedl vyvlastňovací řízení pozemkové parcely p.č. xxxx/xx v k.ú. Rakovník, jehož vlastníky by byly označené osoby.