Informace poskytnuté dle InfZ - opatření obecné povahy k památkovým zónám vydaná KÚPK

25. srpna 2023 09:09, Ing. Bc. Tomáš Krásný

Dne 11. 8. 2023 byla na Krajský úřad Plzeňského kraje doručena elektronická žádost o poskytnutí informací ve smyslu ustanovení zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů. Bylo požadováno poskytnutí následujících informací, cit.:

„1) Všechna opatření obecné povahy o ochraně památkové zóny nebo jejich částí (dále jen "plán ochrany"), ve kterém se stanoví způsob zabezpečení kulturních hodnot památkové zóny z hlediska státní památkové péče. Kdy se mne jedná o Památkovou zónu Plasko, vymezenou Vyhláškou Ministerstva kultury č. 208/1996 Sb., o prohlášení území vybraných částí krajinných celků za památkové zóny. Zde se mne jedná o všechna opatření obecné povahy vydané Krajským úřadem Plzeňského kraje od jeho vzniku do dne podání této žádosti, a to včetně všech jeho
příloh.
2) Výsledky projednání s ministerstvem kultury, orgánem územního plánování a příslušnou obcí jako dotčenými orgány před vydáním opatření obecné povahy pro Památkovou zónu Plasko, vymezenou Vyhláškou Ministerstva kultury č. 208/1996 Sb., o prohlášení území vybraných částí krajinných celků za památkové zóny. Zde se mne jedná o všechny výsledky projednání před vydáním opatření obecné povahy vydané Krajským úřadem Plzeňského kraje od jeho vzniku do dne podání této žádosti, a to včetně všech jeho příloh.“

Informace byla dne 24. 8. 2023 poskytnuta, viz příloha níže: