Informace poskytnuté dle InfZ - exekuce srážkami ze mzdy u zaměstnanců KÚPK

28. listopadu 2023 12:18, Mgr. Jana Fikarová
Dne 18. listopadu 2023 obdržel Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor kontroly, dozoru a stížností (dále jen „KÚPK OKDS“) žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které bylo žádáno o informace:
„1. Kolik zaměstnanců má povinný subjekt v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce?
2. Zda a případně vůči kolika zaměstnancům povinného subjektu dle bodu 1. je vedena exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů dle zákona č. 120/2001 Sb., exekuční řád (tj. povinnému subjektu byl doručen exekuční příkaz k provedení exekuce srážkami za mzdy nebo jiného příjmu povinného, případně usnesení o vyrozumění nového plátce mzdy)?
3. V případě kladné odpovědi na bod 2. u každého takového zaměstnance uveďte:
a. průměrnou výši čisté mzdy (za měsíc srpen, září a říjen 2023);
b. počet vyživovaných osob;
c. zda jsou z příjmu realizovány srážky;
d. zda je sráženo na přednostní nebo nepřednostní pohledávku.“

K požadovaným informacím bylo sděleno:
K bodu 1. žádosti:
Celkový počet zaměstnanců v pracovním poměru zařazených do Krajského úřadu Plzeňského kraje je 461, a to k 30. 11. 2023.

K bodu 2. žádosti:
Vůči žádnému zaměstnanci KÚPK není vedena exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů dle zákona č. 120/2001 Sb., exekuční řád.