Hejtman přijal zlaté viktoriány

obrazek
29. června 2022 18:17, Bc. Patrik Pátek

Zlaté plzeňské fotbalisty přivítalo vedení Plzeňského kraje v čele s hejtmanem Rudolfem Špotákem. Slavnostního setkání se zúčastnil prakticky celý tým FC Viktoria Plzeň včetně jeho vedení s generálním ředitelem klubu Adolfem Šádkem. Nechyběl ani pohár pro vítěze Fortuna:Ligy, se kterým se následně ve foyer krajského úřadu mohli návštěvníci až do brzkého odpoledne vyfotit.

„Celému týmu musím poděkovat za skvělou reprezentaci našeho kraje, kdy hráči jsou velkou inspirací především pro děti a mládež. Pro nás je důležitá tato provázanost, a proto si vážíme nejen titulu jako takového, ale zejména skutečnosti, jak Viktorka pracuje s mládeží, u které má velkou podporu,“ pronesl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, po té, co v sále zastupitelstva přivítal realizační tým FC Viktoria Plzeň, kdy u setkání ze zdravotních důvodů chyběl jen trenér Michal Bílek.

Generální ředitel klubu Adolf Šádek hejtmanovi předal mistrovský obraz podepsaný všemi hráči a spolu s Lukášem Hejdou sám převzal děkovný list a speciální dort v barvách a motivech plzeňské Viktorky. „Kluci musí na trénink a vůbec si nejsem jistý, že na něco zbyde,“ měl z dortu radost asistent trenéra Pavel Horváth, který tradičně svými hláškami přispěl k pohodové atmosféře celého setkání a současně tím otevřel téma přípravy na novou sezónu. „V tuto chvíli je prakticky vše zapomenuto a před vámi je opět zase jen dřina a já věřím, že znovu přinese příjemná napětí a na konci radost, kterou jsme si po uplynulé sezóně s vámi všichni s chutí užili. Máte to ve svých rukách, držíme vám pěsti,“ popřál hejtman Špoták týmu mnoho dalších úspěchů.

Po setkání s vedením kraje, kterého se účastnil i radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc nebo vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslava Havlíčková, zůstal pohár mistrů ještě ve vestibulu krajského úřadu vystaven pro veřejnost tak, aby se u něho mohli fotbaloví fanoušci vyfotit. V odpoledních hodinách pak Viktorka představila nové červeno-modré dresy pro sezónu 2022/2023, u kterých jsou hlavním motivem čtyři hlavní proudy, symbolizují i skutečnost, že město Plzeň vyrostlo na soutoku čtyř řek. První zápas, do kterého viktoriáni vyběhnou v nových dresech, bude 2. předkolo Ligy mistrů. „Osobně se na to už moc těším,“ dodal radní Vladimír Kroc.
 


Galerie