Hejtman Plzeňského kraje zve na 9. ročník Půlmaratonu Plzeňského kraje

obrazek
06. února 2024 11:21, Bc. Patrik Pátek

Již 27. dubna dopoledne odstartuje 9. ročník Půlmaratonu Plzeňského kraje, který každoročně láká tisíce běžců a běžkyň nejen z Plzeňského kraje. Plzeňský kraj u příležitosti této výjimečné sportovní události připravil videopozvánku, v níž hlavní roli ztvárnil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Pozvánku můžete již nyní shlédnout na Facebookové stránce Plzeňského kraje nebo na našem Youtube kanálu.

Půlmaraton Plzeňského kraje je jednou z největších sportovních událostí v regionu, která láká běžce na certifikovanou a náročnou trať. Pro ty, kteří si netroufají na celou délku půlmaratonu, jsou připraveny i kratší tratě, včetně dětských běhů, které nabízíme zdarma.
Kromě sportovních výzev nabízí Půlmaraton Plzeňského kraje bohatý doprovodný program pro celou rodinu a množství dalších aktivit, včetně podpory dobré věci ve spolupráci s Diakonií Západ a projektu "Voda pomáhá".

„Věřím, že Půlmaraton Plzeňského kraje i letos naláká rekordní počet účastníků i návštěvníků z řad fanoušků aktivního pohybu. Aktuální stav registrovaných tomu napovídá. Pokud mi to zdravotní stav dovolí, budu se závodu účastnit také, i když musím přiznat, že si asi troufnu na některou z kratších tratí. Informace o registraci a veškeré informace naleznou zájemci na oficiálních webových stránkách www.pulmaraton-pk.cz,“ říká k letošnímu ročníku Půlmaratonu Plzeňského kraje hejtman Rudolf Špoták.

Přijďte se podívat, podpořit běžce, nebo se sami zúčastnit a užít si nezapomenutelný den plný sportu, zábavy a společenského ducha. Těšíme se na vaši účast!