Dotační program Podpora literární tvorby a publikační činnosti 2022 – vyhlášení

21. prosince 2021 13:47, Bc. Zdeněk Valenta
Rada Plzeňského kraje schválila usnesením č. 1491/21 ze dne 06.12.2021 pravidla dotačního programu „Podpora literární tvorby a publikační činnosti 2022“ (dále jen "Program").

Důvody podpory stanoveného účelu:
• poskytovat přímou i nepřímou podporu rozvoje vydávání neperiodických publikací a rozvoje autorské literární tvorby vztahující se k Plzeňskému kraji
• oživení autorské literární tvorby v Plzeňském kraji za účelem prohloubení vztahu obyvatel Plzeňského kraje ke svému regionu; podpora identity a prestiže regionálních lokalit
• podpora rozvoje veřejného a autorského čtení v přímé návaznosti na vydání díla podpořeného z tohoto dotačního programu
• podpora autorské literární tvorby mladých a začínajících autorů
• podpora uchování existujících i tvorba nových kulturních hodnot

Účel, na který mohou být peněžní prostředky z Programu poskytnuty (tematické okruhy):
1) Původní autorská tvorba vztahující se k Plzeňskému kraji (poezie, próza, drama)
2) Odborné autorské publikace (prezentace a dokumentace historického a kulturního dědictví kraje, zejména architektury, historických osobností a událostí, archívních materiálů, vzpomínek pamětníků apod.)
3) Digitalizace dokumentů ohrožených degradací kyselého papíru nebo digitalizace vzácných fondů (rukopisy, staré tisky, mapy, vzácné novodobé dokumenty aj.)

Znění Pravidel včetně nedílných příloh je uvedeno v přílohách.

Dotace bude příjemci poskytnuta na částečné krytí celkových nákladů spojených s realizací konkrétního projektu ve výši maximálně 90 % skutečně vynaložených celkových nákladů. Zbytek nákladů hradí příjemce z ostatních zdrojů (nikoliv však veřejné podpory).

Žádost se podává výhradně elektronicky prostřednictvím aplikace eDotace, která je přístupná na adrese http://dotace.plzensky-kraj.cz/

Žádosti musí být podány nejpozději v poslední den lhůty pro podávání žádostí.

Sběr žádostí je stanoven průběžně v termínu od 21.01.2022 do 15.04.2022 do 14.00 hodin.

Konzultační místo:
Krajský úřad Plzeňského kraje,
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Škroupova ul. 18
306 13 Plzeň.

Telefonické konzultace se poskytují výhradně v rámci úředních hodin:
Po, St 8:00-17:00; Út, Čt 8:00-15:15; Pá 8:00-14:00 (úřední hodiny mohou být v důsledku vládních opatření stanoveny v jiném rozsahu, aktuální informace jsou dostupné na internetových stránkách Plzeňského kraje).
Osobní konzultace v úředních hodinách vždy na základě předchozí telefonické domluvy.
Konzultační podpora pro žadatele v rámci aplikace eDotace pro podání žádosti (založení účtu, založení a podání žádosti v aplikaci) je poskytována v pondělí a ve středu v úředních hodinách do 08.04.2022, pro podání vyúčtování do 23.06.2023.
(Při konzultaci na KÚPK je možné využít volné připojení k internetu – wifi na vlastním přenosném zařízení žadatele).

Kontaktní osoby - administrátoři dotace:

PhDr. Pavel Suk, Ph.D.
Oddělení kultury - č. kanceláře 467
telefon.: 377 195 470; 734 524 010
e-mail: pavel.suk@plzensky-kraj.cz

Mgr. Pavlína Steidlová (mimo tematického okruhu č. 3)
Oddělení kultury - č. kanceláře 469
Telefon: 377 195 799; 733 698 613