Do výzvy Do práce na kole se zapojily i úřednické týmy

obrazek
15. června 2022 14:24, Bc. Eva Mertlová

Celý květen na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem - tedy udržitelně a aktivně. Taková byla výzva pod taktovkou spolku Plzeň na kole, který každoročně vyhlašuje týmovou regionální výzvu Do práce na kole. Jen v Plzni se letošního ročníku zúčastnilo 1211 cyklistů, běžců, chodců, koloběžkářů a prostě všech, kdo zvolili pro cestu do práce způsob, při kterém museli alespoň část energie vydat ze svého. Také 5 cyklistických týmů Krajského úřadu Plzeňského kraje se letos zapojilo do výzvy na podporu ekologicky udržitelné dopravy. 

Týmy z krajského úřadu sestavilo celkem 18 cyklistů z řad úředníků napříč krajským úřadem. Symbolicky pak byly vyhodnoceny nejlepší týmy v pravidelnosti jízdy na kole a dále jednotlivci v počtu najetých kilometrů za dané období. Mezi jednotlivci nejlepší najel za období výzvy 848 km, nejlepší tým úřadu pak měl pravidelnost 99,37 % období. Drobné ceny jednotlivcům i zástupcům týmů předal ve středu 15. června 2022 radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.


Plzeňští účastníci letos urazili při více než 36 tisících cest celkem 316 234,4 km, to je skoro jako vzdálenost ze Země na Měsíc. Přibližně 85% z toho tvořily cesty na kole. Koordinátorem pro Plzeň byl již tradičně spolek Plzeň na kole. Výzvu pro celou ČR pořádal již po dvanácté spolek AutoMat.

Květnovou výzvu Do práce na kole letos přijalo rekordních 24 695 účastníků a účastnic z celého Česka. Společně teoreticky ušetřili 811 tun CO2 (oproti stejnému počtu km autem) a udělali něco pro své zdraví.

Květnovou výzvou nic nekončí. Následuje Zářijová výzva ve třetím zářijovém týdnu. Květnová výzva Do práce na kole proběhne i příští rok, již teď probíhají její přípravy.