Děti soutěžily na téma požární ochrany

obrazek
22. května 2024 13:38, aktualizováno 13:56, Bc. Eva Mertlová

Krajské kolo soutěže Požární ochrana očima dětí zná své vítěze. Soutěže na téma požární ochrany se zúčastnilo více než 1100 dětí. Ztvárnily téma požární ochrany formou poezie nebo obrázků. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se společně se zástupci Krajského sdružení hasičů Plzeňského kraje, které soutěž organizuje v Plzeňském kraji, zúčastnil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Ceny si vítězové přebrali ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň v úterý 21. března 2024. Předávání cen neušlo velkému zájmu také rodičů účastníků krajského kola.


Soutěže se zúčastnilo celkem 1103 dětí z 50 škol - 18 mateřských škol, 30 základních a 2 střední školy. Zapojilo se celkem 63 jednotek SDH z celého kraje. Nejlepší díla postupují do celostátního kola. Výsledky najdete v příloze níže.

"V letošním roce se opět potvrdilo, že zájem dětí už od mateřinek o požární sport pořád trvá. A to mě velmi těší, protože jsou to právě dobrovolní hasiči, kteří jsou často duší našich obcí a vesnic, pořádají řadu kulturních akcí, pomáhají při záplavách i u nehod a samozřejmě se věnují dětem. Všem patří velký dík za to, že se požárnímu sortu věnují a jdou tak dobrým vzorem už nejmenším dětem," říká hejtman Rudolf Špoták, který společně s vedoucím odboru krizového řízení KÚPK Radkem Svobodou obdržel čestnou medaili za spolupráci právě s dobrovolnými hasiči.Galerie

Soubory ke stažení