Den sociálních služeb představil oblast sociální péče na Domažlicku

10. dubna 2024 15:52, aktualizováno 15:54, Bc. Eva Mertlová

V Domažlicích proběhl ve středu 10. dubna 2024 Den sociálních služeb, který představil širokou škálu sociálních služeb pro seniory i hendikepované v celém regionu. Sál městského kulturního střediska zaplnily stánky poskytovatelů sociálních služeb, kteří měli tak unikátní možnost setkat se s novými zájemci o jejich služby a navázat tak další spolupráci s těmi, kteří o řadě možností, jak služby využít, nevědí. Akce se konala pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka, který společně se starostou Domažlic oficiálně Den sociálních služeb zahájil. Zpestřením pro návštěvníky byla vystoupení dětí z mateřinky a také taneční skupiny. Své stanoviště měly v přísálí také studentky - kadeřnice a kosmetičky SOU Domažlice, které nabízely návštěvníkům úpravy vlasů či líčení.

"Řada lidí netuší a nemá informace o tom, jaké služby organizace poskytují, nevědí, jak je využívat. Akce, která je jakýmsi veletrhem sociálních služeb, nabízí tak unikátní možnost, aby veřejnost dostala potřebné informace přímo od poskytovatelů služeb a došlo ke spolupráci prospěšné oběma stranám," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.