COVID-19

Vzdělávání dětí zákonných zástupců určených profesí s platností od 12. dubna 2021

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. dubna se s účinností ode dne 12. dubna 2021 do odvolání tohoto mimořádného opatření zajišťuje péče o děti a žáky ve věku od 2 do 10 let zákonných zástupců níže určených profesí prostřednictvím výjimky v rámci omezení osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů na vzdělávání. Výjimka umožňuje, aby děti IZS mohly navštěvovat svou kmenovou školu.

Opatření PES pro oblast školství

Tabulka Ministerstva školství, mládeže a sportu a Ministerstva zdravotnictví ČR zohledňující priority české vzdělávací soustavy.

Český červený kříž spouští portál darujnotebook.cz

Mnoho rodin aktuálně řeší problémy se zajištěním komfortní distanční výuky. Tato skutečnost byla impulsem pro vytvoření a spuštění portálu darujnotebook.cz.

Jak po dvou měsících hodnotí žáci středních škol v Plzeňském kraji výuku na dálku?

Od uzavření škol uběhly již dva měsíce, pár týdnů však do konce školního roku ještě zbývá. Jak žáci středních škol v Plzeňském kraji hodnotí distanční způsob vzdělávání, které je právě nyní ve své polovině, zjišťoval Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje prostřednictvím online dotazníku, ve kterém se sešlo 9768 odpovědí.