Výstava Hispánské lidové umění láká do Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje

09. října 2015 11:25, aktualizováno 10:25, Bc. Eva Mertlová

V rámci 6. ročníku Týdne hispánské kultury se ve čtvrtek 8. října 2015 ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje uskutečnila vernisáž výstavy Hispánská lidová tvorba - Arte popular hispano. Výstavu organizuje Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje a Centrum španělské kultury a vzdělávání, nachází se v prvním patře knihovny a  součástí expozice jsou též předměty z osobního vlastnictví velvyslanců některých latinskoamerických zemí. Za Plzeňský kraj, který je zřizovatelem Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, se vernisáže zúčastnil náměstek hejtmana Ivo Grüner.

"Jsem velice rád, že právě Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje touto unikátní výstavou v rámci Týdne hispánské kultury lidem dává tu možnost poznat lidovou tvořivost a kulturu latinskoamerických zemí," uvedl při slavnostním zahájení náměstek hejtmana Ivo Grüner.