Úspěšná prezentace České republiky na akci "28 na talíři" i s pomocí našeho piva

28. června 2016 14:57, aktualizováno 13:57, Mgr. Zbyněk Prokop

Ve středu 22. června 2016 uspořádala radnice bruselské městské části Ixelles ve spolupráci s Evropským parlamentem gastronomickou procházku po zemích EU. Návštěvníky pozdravila radní pro evropské záležitosti Delphine Bourgeois, starostka městské části Ixelles Dominique Dufourny, Elisabeth Morin-Chartier zastupující předsedu Evropského parlamentu, mluvčí velvyslance Nizozemska Pietera de Gooijera při EU a Jimmy Jamar, vedoucí Zastoupení Evropské komise v Belgii.

Zastoupeno bylo všech 28 zemí EU, které představily příchozím různé krajové speciality. Na reprezentaci České republiky se podílela řada českých subjektů se zastoupením v Bruselu: Velvyslanectví ČR v Bruselu, Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu, Jihomoravského a Olomouckého kraje v Bruselu, Styčná kancelář pro vědu a výzkum CZELO, zájmové sdružení Access EU a Stálé zastoupení ČR při EU. Plzeňský kraj nemohl být prezentován jinak než plzeňským pivem, které v parném počasí přišlo opravdu k chuti!