Slavnostní otevření kanceláře Správy Národního parku Šumava v Plzeňském domě v Bruselu 8.10. 2014

26. listopadu 2014 12:14, aktualizováno 11:14, Mgr. Zbyněk Prokop

U příležitosti Open Days v Bruselu se v Plzeňském domě uskutečnilo také slavnostní otevření kanceláře Správy Národního parku Šumava (místo uvolněné kanceláře po Pardubickém kraji). Na akci přišlo cca 80 hostů včetně několika europoslanců – Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák a Tomáš Zdechovský. Delegaci Správy NP Šumava vedl náměstek ředitele Miloš Juha; za Plzeňský kraj přednesl úvodní slovo náměstek hejtmana Ivo Grüner, který zdůraznil, že Šumava představuje velkou a významnou část území našeho kraje a vzájemná spolupráce je potřebná a prospěšná pro obě strany.

náměstek Ivo Grüner náměstek ředitele Správy NP Šumava Miloš Juhastříhání páskyeuroposlanec Jiří Pospíšil v debatě s náměstkem hejtmana Ivo Grünerem

Bonusem ke společenské akci bylo zahájení výstavy nadějné plzeňské fotografky Lindy Zhnegové, které v Plzeňském domě vystavila 30 svých fotografií ze série pojmenované „Pohádky/Fairytales“.

Linda Zhengová s jednou ze svých fotomodelek na vernisáži v Bruselu