Radní Zdeněk Honz uctil památku Jiřího Potůčka - Tolara

13. července 2015 10:01, aktualizováno 09:01, Mgr. René Zeithaml

V Břasích proběhl 12. července 2015 vzpomínkový pietní akt ke dni 96. výročí narození místního občana, parašutisty a radisty skupiny Silver A Jiřího Potůčka – Tolara.

Hned na začátku pietního aktu odvysílal za všechny jeho kolega ve zbrani Jiří Šavlík, radiotelegrafista československých aerolinií a rodák z obce Darová, zprávu v tomto znění: „Všem hrdinům druhé světové války, zde obecní úřad Břasy. Všichni účastníci tohoto aktu zasílají srdečné pozdravy těm, kteří položili životy za naši vlast. Zvláště tento den zdravíme našeho občana Jiřího Potůčka k jeho dnešním 96. narozeninám. Konec zprávy.”

Vzpomínka byla zároveň adresována do nebeských výšin hrdinům, kteří obětovali život v boji proti fašismu a za osvobození Československa, kdy letos uplynulo 70. výročí od konce druhé světové války.

Poté následovaly proslovy a položení květin a věnců k padáku statečného radisty.

Vzpomínkového aktu se zúčastnili kromě veřejnosti představitelé politického života a svazu bojovníků za svobodu. Za Plzeňský kraj se pietního aktu zúčastnil radní Zdeněk Honz.

Fotogalerie: