Publikace "Paměť krajiny II - Soupis drobných památek Kralovicka a Žihelska"

25. března 2009 08:10, aktualizováno 11. února 2012 12:34, Ing. Josef Kuželka

Plzeňský kraj vydal v roce 2007 publikaci "Paměť krajiny II – Soupis drobných památek Kralovicka a Žihelska" jejímiž autory jsou Irena Bukačová a Jiří Fák.

Publikace je věnována 27 obcím západních Čech a přináší katalog více jak dvou set památek, které dokládají historii tohoto území zhruba za posledních pět století. V katalogu najde čtenář abecedně podle obcí seřazené památky v jednotlivých lokalitách, jejichž odborný popis a historii doprovázejí fotografie a určení polohy pomocí GPS a ve starých mapách.

Publikace je neprodejná, v případě zájmu ze strany odborníků a pracovníků v oblasti památkové péče je možné ji poskytnout po předchozí domluvě na Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje.

obal