Plzeňský kraj rozdělil dotace okresním sdružením hasičů

02. června 2017 13:46, aktualizováno 12. června 2017 12:28, Petra Jarošová

3,5 milionu korun rozdělil Plzeňský kraj mezi spolky Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na zabezpečení jejich činnosti v oblasti požárního sportu, odborné přípravy, práce s mládeží a v oblasti preventivně výchovné.

„Podpora mládeže v oblasti požárního sportu, prevence a výchova je naší prioritou. Budu rád, když se budou finanční prostředky v tomto dotačním titulu navyšovat. Novinkou oproti předchozím rokům je, že peníze musí doputovat do spolků dobrovolných hasičů ze 70% dotace,“ řekl náměstek hejtmana Ivo Grüner při středečním setkání se starosty okresních sdružení z kraje na KÚPK. Přišli sem, aby podepsali smlouvu k dotaci a získali několik nových informací k dotačnímu titulu.

V našem regionu funguje bez mála osm set sborů dobrovolných hasičů, které mají 34 687 členů. Díky dotacím Plzeňského kraje jich může jezdit na závody v požárních sportech stále více.

Setkání předsedali : náměstek hejtmana Ivo Grüner a vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení Radek Svoboda