Nejmilejší koncert 2017 se konal ve Staňkově

13. dubna 2017 11:24, aktualizováno 10:24, Petra Olivková

V úterý 11. dubna 2017 hostil kulturní dům ve Staňkově již 25. ročník přehlídky zájmově umělecké činnosti dětí z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Pořadatelem tohoto regionálního kola Nejmilejšího koncertu byl Dětský domov, Staňkov. Na dvou scénách vystoupilo přes stovku soutěžících dětí z 9 zařízení ústavní výchovy včetně všech 7 dětských domovů zřizovaných Plzeňským krajem. K vidění byly sólový i sborový zpěv, hra na hudební nástroj, klasický a moderní tanec, umělecký přednes, malé jevištní formy i výtvarné práce. K příjemné atmosféře koncertu přispěli moderátoři akce Karel Voříšek a Petra Doležalová, která dětem také před vyhlášením výsledků zazpívala.

„Nejmilejší koncert“ pořádá každoročně Federace dětských domovů ČR. Celostátní finálová přehlídka se bude konat za podpory MŠMT ČR a  významného přispění sponzorů v červnu 2017 na Malostranském náměstí v Praze. Celostátnímu – nesoutěžnímu – finále předcházejí – soutěžní – regionální kola, která pořádají jednotlivé dětské domovy. Děti v nich usilují o prestižní  postup prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve  prospěch zmíněné kvality hovoří fakt, že mezi vystupujícími jsou i děti mimořádně nadané, které jsou např. studenty konzervatoří. Divadelní  představení jsou sice zařazeny do regionálních postupových soutěžních kol, ale bez možnosti postupu do celostátního finále. Pro tyto formy  uměleckých aktivit byla zřízena samostatná přehlídka, jejíž první ročník proběhl v roce 2005.

Vítězové regionálního kola:

Sólový zpěv – DD Domino Plzeň