Návštěva velvyslankyně Číny v Plzeňském kraji

29. května 2017 16:56, aktualizováno 15:56, Mgr. René Zeithaml

Plzeňský kraj navštívila 29. května 2017 v rámci každoroční zdvořilostní návštěvy po krajích velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice J. E. Ma Keqing. Jednalo se o první setkání se současným hejtmanem Josefem Bernardem.

Paní velvyslankyně poprvé přijela na setkání v doprovodu zástupců Hospodářské komory Nové hedvábné stezky (New Silk Road Chamber of Commerce) vedené jejím prezidentem Raffym Wangem. Delegace se zajímala o konkrétní možnosti, jak by se do spolupráce mohlo zapojit velvyslanectví, aby spolupráci usnadnilo. Hlavními tématy setkání byla vzájemná spolupráce na úrovni region – provincie,  připomínky a podněty pro rozvoj spolupráce, tipy pro vylepšení dosavadní spolupráce, spolupráce v oblasti školství, zdravotnictví, cestovního ruchu a firmami.

Kromě krajského úřadu navštívila delegace město Plzeň a Západočeskou univerzitu v Plzni.

Fotogalerie: