Eurokomisařka Věra Jourová navštívila krajský úřad

07. května 2015 14:30, aktualizováno 13:30, Bc. Eva Mertlová

Blíže se seznámit s projektem Evropský region Dunaj - Vltava přijela na krajský úřad ve čtvrtek 7. května 2015 eurokomisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová. Projekt ji nadchl, podpora spojení evropských regionů je podle ní klíčová.

Na krajském úřadě přivítali Věru Jourovou náměstek hejtmana Ivo Grüner a náměstkyně Zdeňka Lišková. Poté se eurokomisařka seznámila prostřednictvím prezentace s projektem Evropský region Dunaj - Vltava. Následovala debata se zástupci Plzeňského kraje, Okresní hospodářské komory Plzeňsko a Regionální kanceláře Plzeň Obchodní a průmyslové komory Řezno a Česko-německé obchodní průmyslové komory.

"Všechny aktivity v Evropě, které odstraňují pomyslné hranice států, jsou velice potřebné a vítané," pochválila Věra Jourová v úvodu projekt ERDV. "Byly ale doby, kdy se těmto trilaterárním projektům nedařilo a proto jsem velice ráda, že tento projekt vznikl a je tady," doplnila Věra Jourová.