Den otevřených dveří na krajském úřadě

13. října 2014 12:25, aktualizováno 11:25, Mgr. René Zeithaml

Zajímá vás, jak vypadá pracovna hejtmana a kde probíhají jednání krajské rady a zastupitelstva? Přijďte se podívat!

V úterý 28. října 2014 pro vás od 9:00 do 13:00 hodin pořádáme
Den otevřených dveří na Krajském úřadě Plzeňského kraje.

„Krajský úřad občané obvykle nenavštěvují tak často jako třeba městské a obecní úřady. Je pro ně proto možná méně známý, často nevědí, kde sídlí, kdo v něm pracuje, kdo jsou krajští zastupitelé, jaké mají pravomoci a tak dále. Rozhodli jsme se proto pozvat občany na krajský úřad a otevřít jim místnosti, které běžně veřejnosti přístupné nejsou," říká hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a dodává: „Myslím, že i návštěva krajského úřadu může přispět k probuzení zájmu o region jako takový a k podpoření jistého regionálního patriotismu. Plzeňský kraj si v mnoha ohledech vede ve srovnání s ostatními kraji velice dobře. Budu rád, když si lidé z návštěvy krajského úřadu odnesou dobrý pocit, že žijí v regionu, na který mohou být hrdí."

V úterý 28. října, v den státního svátku, jímž si připomínáme vznik Československa, jsou vám proto dveře Krajského úřadu Plzeňského kraje otevřené. Součástí prohlídky budovy bude i soutěž o knihu o Plzeňském kraji.