Celostátní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2014

03. dubna 2014 08:47, aktualizováno 07:47,

Ve dnech 24. - 26. března se v Karlových Varech konalo celostátní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2014. Plzeňský kraj reprezentovalo celkem 16 žáků základních a základních uměleckých škol, které vybrala odborná porota v krajském kole. Toho se na 15. základní škole Plzeň, Terezie Brzkové 33-35 v měsíci únoru zúčastnilo 107 žáků z 31 škol.

Vyhlašovateli dětské soutěže v sólovém zpěvu „Karlovarský skřivánek“ jsou Mezinárodní pěvecké centrum A. Dvořáka a Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary. Soutěž je určena pro 6 – 15 leté děti a mládež ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol nebo jiných školských zařízení.

Smyslem soutěže Karlovarský skřivánek je vytváření příležitostí pro talentované žáky, vyhledávání talentů a následná péče o jejich další odborné vedení, rozvíjení zájmu o hudební výchovu a pěvectví a získávání objektivního pohledu na stav hudebního nadání a hlasových dispozic dětí a mládeže.

Soutěž, která probíhá ve čtyřech kategoriích je rovněž diskusním fórem o pěvectví a hudební výchově na školách.

V silné konkurenci zpěváčků z celé České republiky získali ocenění za 1. místo Vladimír Slavík z 15. základní školy Plzeň, Terezie Brzkové 33-35 a Jana Šístková ze Základní umělecké školy J. S. Bacha Dobřany, okres Plzeň-jih.

 

Ocenění za 2. místo si z Karlových Varů odvezl Patrik Hradecký ze Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha Domažlice.

Na 3. místě se umístili Jiří Kiml ze Základní školy Kralovice, okres Plzeň-sever, Klára Krejčová ze Základní umělecké školy Starý Plzenec a Aneta Franková ze Základní školy Jižní předměstí Rokycany.

Čestné uznání poroty obdržel Dominika Lakatošová Michal Švec ze Základní umělecké školy Kdyně, okres Domažlice.

Oceněným srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Plzeňského kraje.

Velké poděkování patří pedagogům uvedených škol za pedagogické vedení žáků a jejich přípravu na soutěž.