19. 4. 2012 se opět setkala Česko-Bavorská pracovní skupina

26. dubna 2012 08:38, aktualizováno 07:38,

Česko-Bavorská pracovní skupina se setkala tentokrát na německé půdě ve městě Furht im Wald. Celého setkání se zúčastnila i státní ministryně pro spolkové a evropské záležitosti paní Emilia Müller. Společně s představiteli z Horní Falce, Plzeňského kraje a Dolního Bavorska představili úspěšné projekty přeshraniční spolupráce. Za Plzeňský kraj byl pozván náměstek pro oblasti regionální rozvoj,fondy EU a informatiku  Ivo Grüner, který zdůraznil velmi úspěšnou spolupráci se zmíněnými regiony, do níž vkládá velké naděje pro další plánovací období. Plzeňský kraj se právě i čerpáním dotací z fondů EU snaží o zlepšení životních podmínek pro své občany. Vládní prezidentka Horní Falce, paní Brigitta Brunner, s panem náměstkem Ivo Grünerem jen souhlasí a dodává, že přeshraniční spolupráce je velice dobrá a rozhodně od ní nehodláme upustit, chceme ještě přidat. Toto tvrzení jen dokazuje vytvoření Česko-Německé jazykové akademie v německém Weidenu. Na spolupráci se také výrazně podílejí žáci z tzv. „Gastschuljahr“, jež se právě o daná témata starají a úspěšně vytvářejí mosty mezi regiony, které se již 30. června zapojí do společného projektu „Evropský region Dunaj-Vltava“. Podle zástupce Euregia Egrensis je právě dotační program Cíl 3 jedním z nejlepších programů, protože je pro lidi, kteří v dané oblasti žijí. Máme mnoho malých i velkých projektů, které smysluplně rozvíjí naše regiony.

Evropská integrace může fungovat jen v té chvíli, když funguje integrace v příhraničí.

Soubory ke stažení

• web.jpg (2,9 MB) - F. Vlček, K. Sammer, E.Müller, S. Wittmann, B. Brunner, I. Grüner a F. Čurka