Výměnný pobyt úředníků Plzeňského kraje v Horním Falcku

08. dubna 2008 12:55, aktualizováno 11:55, Mgr. Jana Ťupová

Ve dnech 1.4.–4.4.2008 přijali zástupci vlády Horního Falcka 8 úředníků Krajského úřadu Plzeňského kraje na Vládě v Regensburgu v rámci výměnného pobytu úředníků. Tento pobyt se uskutečnil díky projektu přeshraniční spolupráce projektu INTERREG IIIA – Síť pro regionální rozvoj oblastí Horní Falcko/Dolní Bavorsko – Plzeňský kraj. Během tohoto pobytu byli úředníci PK informováni o fungování a struktuře vlády Horního Falcka a na základě svého zaměření pak získali potřebné informace o patřičném odboru. Měli tak jedinečnou šanci, seznámit se osobně s úředníky na německé straně, s kterými také často komunikují. Během prvního dne měli úředníci možnost setkat se s novou vládní prezidentkou paní Brigittou Brunner, která byla dne 1.4.2008 poprvé oficiálně v úřadu. Druhý den byl zaměřený na ochranu životního prostředí (návštěva oblasti Schlackenberg, kde probíhají sanační práce) a územní plánování (návštěva Grafenwöhru – výstavba rodinných domů na území vojenského cvičiště). V následujících dnech navštívili úředníci Plzeňského kraje oddělení zaměřená na vodohospodářství, územní informační systém GIS, demografické změny na území Horního Falcka,  ochranu životního prostředí, školství, regionální plánování a dopravu. V červnu tohoto roku proběhne druhý výměnný pobyt, tentokráte bavorských úředníků v Plzeňském kraji.

Přivítání novou vládní prezidentkou Horního Falcka paní Brigittou Brunner.

Návštěva oddělení vodohospodářství vedené panem Dr. Seiboldem.

Zhlédnutí rodinných domů na americké základně v oblasti Grafenwöhr.

Prezentace viceprezidenta Horního Falcka pana Johanna Peißla o fungování místní vlády.

Posledním zastavením úředníků PK bylo oddělení dopravy vedené panem Helmutem Langem.