Open Days 2010, „Evropský týden regionů a měst", letos již po osmé

13. října 2010 09:23, aktualizováno 08:23,

Ve dnech 4. - 7. října 2010 se v Bruselu koná tradiční  "Evropský týden regionů a měst – tzv. Open Days. Jedná se o největší evropské setkání regionálních politiků, odborníků, zástupců bank a jednotlivých odvětví z neziskové i průmyslové sféry. Open Days jsou organizovány Výborem regionů spolu s Evropskou komisí a Evropským parlamentem. Letošní osmý ročník Open Days proběhne ve dnech od 4. do 7. října a  představí jednotlivé kraje EU především z kulturního a ekonomického hlediska, možných investic a spolupráce. V rámci letošních Open Days se v Bruselu uskuteční přibližně 130 nejrůznějších konferencí, seminářů, workshopů, přednášek a nechybí ani výstavy. Během Open Days budou představeny projekty, které usilují o konkurenceschopnost, spolupráci a soudržnost pro všechny regiony. Regiony a města tak budou mít v Bruselu opět jedinečnou  příležitost diskutovat o možnostech dalšího rozvoje a vytváření partnerství. Toto téma je o to více aktuální v souvislosti s vývojem diskuze o budoucnosti kohezní politiky po roce 2013 a přijetím Páté kohezní zprávy, klíčového dokumentu, jež je základem pro politiky hospodářské, sociální a územní soudržnosti po roce 2013.

Více na oficiálních stráínkách akce: