Hejtman Milan Chovanec oslavil 93. výročí založení Československa

28. října 2011 16:54, aktualizováno 15:54, Ing. Milan Kozel

Hejtman Milan Chovanec se zúčastnil Slavnostní shromáždění u příležitosti 93. výročí založení Československa na náměstí T.G. Masaryka v Plzni.

Ve svém projevu vzdal úctu zakladatelům našeho státu a vyzdvihl úlohu československých legionářů. Ocenil všechny, kteří se starají o historický odkaz a šíří jej dále mezi veřejnost.

V rámci pietního aktu k oslavě založení ČSR předal hejtman pamětní medaile Krajského vojenského velitelství Plzeň (KVV Plzeň) oceněným z řad vojáků i civilistů dle návrhu KVV Plzeň. Sám také pamětní medaili obdržel z rukou ředitele KVV Plzeň plk. Romana Kučery.

Hejtman PK Milan Chovanec při projevu během oslav 93. výročí založení ČSR

Milan Chovanec přebírá pamětní medaili krajského vojenského velitelství Plzeň

Dekorování oceněných, zleva: Ivo Grüner, Milan Řihošek, plk. v.v. Otakar Lichtenberg

Milan Chovanec předává medaili jednomu z oceněných