2. ročník benefičního běhu pro děti z Dětského domova v Kašperských Horách

obrazek
27. dubna 2023 09:47, Mgr. Hana Schimmerová MBA

V sobotu 22. dubna pořádal již podruhé Dětský domov, Kašperské Hory benefiční běh. Tato akce byla naplánována s cílem podpořit letní činnost dětí z dětského domova. Opět se jednalo o moc milé a stmelující sportovní odpoledne. Start běhu byl v DD na Kašperských Horách a cíl v DD v Sušici. Symbolicky tak byly propojeny dvě pracoviště dětského domova.

Start běhu byl na dvoře dětského domova, kam také přicházeli zájemci z řad veřejnosti. Dvůr byl brzy plný sportovců a podporovatelů z řad veřejnosti, stejně tak i dětí, tet a strejdů z domova, kteří se rozhodli zapojit. Byl "oprášen" štafetový kolík z loňska, který byl dopraven společnými silami až do cíle. Po uvítání hostů a oznámení organizačních informací byl běh odstartován.

Po deštivém a studeném dubnu počasí účastníkům opravdu přálo, bylo nádherně, sluníčko se snažilo a všichni sportovci jakbysmet. Trasa vedla krásnou jarní přírodou kolem hradu Kašperk, dále pak přes vrch Sedlo, který dal sportovcům dost zabrat, přes vesnici Záluží a Žižkův vrch až do Sušice. Děti držely tempo, byly statečné, odhodlané. Deset dětí dokonce uběhlo celou trasu!  Ostatní (i ty nejmenší) děti ušly 14 kilometrů a s velikou radostí dobíhaly do cíle. V cíli všichni dostali medaili (malovanou dětmi z  dětského domova) a po vydechnutí se mohli občerstvit.

Na této akci Dětského domova, Kašperské Hory je skvělé to, že si děti dokážou, jak obrovského možná až nepředstavitelného cíle mohou dosáhnout za podpory svých momentálně nejbližších – tet a strýčků z dětského domova - kteří je během trasy povzbuzují, doprovází, vedou a motivují a na konci pak přichází další ohromná podpora, radost a souznění všech, kdo už trasu úspěšně absolvovali. Připomíná to tak paralelu se soužitím a podporou všech v dětském domově během pobytu dětí u nás v DD a také po jejich vykročení do samostatného života.

Jak říká Bc. Petra Divišová, ředitelka dětského domova : "Fandíme jim, držíme palce a plně je podporujeme, protože jsou to NAŠE děti".


Galerie