„Suchej únor“ bojuje za střízlivost. Zapojte se i Vy!

obrazek
02. února 2022 09:02, Bc. Patrik Pátek

Již desátý ročník akce Suchej únor se koná v celé České republice. V Plzeňském kraji jej podpořila i hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová. Suchej únor se stal kampaní za „čistokrevnej život“, která pro mnoho účastníků neznamená jenom měsíční detox od alkoholu, ale celkovou očistu spojenou se zdravým životním stylem a chutí udělat pro sebe něco smysluplného. Stejně jako inspirovat ostatní.

Osvětovou preventivní akci, která bojuje za střízlivější život, zná již 76 % české populace ve věku nad 18 let. Loni se do ní zapojilo přes 700 tisíc lidí. Cílem kampaně je motivovat k abstinenci po celý únor.
Každý druhý člověk, který se v minulosti do akce zapojil, omezil konzumaci alkoholu i v následujících měsících. „Konzumace alkoholu je riziková pro všechny věkové skupiny. Letošní kampaň zaměřili organizátoři nejen na zaměstnavatele a zaměstnance, ale také na děti, které jsou z celé populace na účinky alkoholu nejcitlivější. Dopady konzumace alkoholu u nezletilých mají devastující účinky na jejich budoucí život, ale mohou se stát i značnou zátěží pro zdravotnický a sociální systém. Děkuji organizátorům akce i všem, kteří se do ní zapojí,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová, která nad akcí převzala záštitu.

Suchej únor nechce prohibici, ani nebojuje proti alkoholu jako takovému. Je to osvětová kampaň za zdravější a uvědomělejší život, do kterého patří i (zpravidla) umírněná konzumace. Více informaci naleznete na www.suchejunor.cz