V Plzni – Křimicích budou mít nový sportovní areál

17. září 2020 08:44, Mgr. René Zeithaml

Multifunkční sportovní areál v Plzni – Křimicích bude sloužit žákům Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň, žákům základní školy i veřejnosti.

Slavnostní poklepání na základní kámen nového sportovního areálu se uskutečnilo v úterý 15. září 2020 za účasti náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcely Krejsové a náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivany Bartošové, zástupců kraje, města i školy.

Celá stavba je rozdělena do 3 etap. První etapa, která začne v říjnu 2020, zahrnuje vybudování komunikace a zpevnění plochy, areálové rozvody inženýrských sítí, přípojku kanalizace, opravu vodovodní přípojky a části oplocení. Ve 2. etapě se vybudují vlastní sportoviště. Třetí etapa plánovaná na rok 2022 pak zahrnuje běžecký ovál, zázemí pro sportovce a správce areálu, dětské a dopravní hřiště, parkoviště a dokončení oplocení areálu.

V rámci nového sportovního areálu bude také vybudována dobíjecí stanice pro elektromobily, která bude sloužit veřejnosti.

Hlavními investory celého multifunkčního sportovního areálu jsou Plzeňský kraj, který na tuto akci v letošním roce vyčlenil přes 5 milionů korun a Úřad městského obvodu Plzeň 5 - Křimice, který přispěl jedním milionem korun. Předpokládaná částka za vybudování areálu je 26 milionů korun.