Radovánek má nové pracoviště v Husovce

15. června 2020 09:41, Mgr. René Zeithaml

Husova 28, Plzeň je adresa nového pracoviště Střediska volného času Radovánek, kde po rekonstrukci vznikl nový sál a také zkušebna pro folklorní soubory. Radovánek je příspěvková organizace Plzeňského kraje.

Nové pracoviště v Husově ulici díky svému krásnému a velkému sálu umožní tréningy stovkám nadaných dětí v oblasti sportu, tance i folkloru. Pracoviště bude sloužit k mezigeneračním účelům a ještě v letošním školním roce, zde budou probíhat tréningy a o letních prázdninách poslouží pro příměstské tábory,“ říká ředitelka Radovánku Eva Tischlerová a dodává: „Od nového školního roku zde bude umístěno mnoho kroužků, budou zde probíhat výukové programy, také pronajmeme prostory lidovému souboru Mladina a spolupracovat budeme se Západočeskou univerzitou v Plzni - univerzitou třetího věku.“

Slavnostní otevření prostor se uskutečnilo ve čtvrtek 11. června 2020 a za Plzeňský kraj se ho zúčastnila náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová a náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovní ruch Ivana Bartošová.