Mimořádná opatření v dopravě končí, cestující jsou odbavováni

27. dubna 2020 08:06, Bc. Eva Mertlová

Mimořádná opatření na základě nařízení vlády ČR jsou postupně uvolňována. Také ve veřejné dopravě se proto vrací běžný režim v odbavování cestujících, a to na základě nařízení hejtmana od soboty 25. 4. 2020. Ve všech vozech veřejné dopravy jsou opět cestující odbavováni, ve vlacích průvodčí prodávají jízdenky. Nastává opět povinnost označovat jízdenku. Je umožněn nástup předními dveřmi. Zůstávají však omezení v jízdních řádech vzhledem k tomu, že velké množství spojů patřilo mezi školní spoje nebo ty vozící cestující za zábavou v nočních hodinách. Dále zůstává povinnost nosit ochranu úst a nosu. Doporučuje se i nadále používání dezinfekce při dotýkání madel uvnitř vozů. Veškeré vozy veřejné dopravy jsou pravidelně dezinfikovány.

Reportáž k aktuálním opatřením v dopravě:


Více informací k veškerým omezením a také k novým vozům a jízdním řádům, které platí od poloviny června, najdete na facebooku IDP ZDE. Pravidelné informace k jízdním řádům najdete na webových stránkách IDP ZDE.

Mimořádná opatření vzhledem k nouzovému stavu vzhledem k epidemiologické situaci

Dne 12. 3. 2020 vyhlásila Vláda ČR nouzový stav v souvislosti s onemocněním novým koronavirem. Od 16. 3. 2020 pak hejtman Plzeňského kraje vydal první regulační opatření v dopravě omezující nástup a výstup cestujících a jejich odbavování. Od 19. 3. 2020 pak začalo platit omezení s nařízením používat ochranu nosu a úst v případě nástupu do vozidel veřejné dopravy. Souhrn regulačních opatření včetně příloh jejich původního znění najdete v článku Aktualizovaný souhrn nařízení Plzeňského kraje v dopravě