Zlatý erb 2018

Plzeňský kraj vyhlašuje pro rok 2018 krajské kolo soutěže Zlatý erb. Propozice soutěže naleznete zde .

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Soutěž byla v roce 2002 oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč. Zlatý erb již tradičně poutá pozornost měst, obcí, veřejnosti a médií.

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.

Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí.
V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a další, vše je uvedeno v Propozicích soutěže.

Soutěžící budou mít od letošního podzimu k dispozici také oficiální metodiku Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“, která jim může výrazně pomoci k bezchybnému zvládnutí jednoho z důležitých kritérií soutěže.

Podrobnosti o soutěži najdete na http://zlatyerb.cz .

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích:
a) nejlepší webové stránky města
b) nejlepší webové stránky obce
c) Smart City a elektronické služba

I letos se mohou soutěžící těšit na zajímavé finanční ocenění!

Jak se soutěže zúčastnit?
Krajského kola Plzeňského kraje soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit města a obce kraje se svými oficiálními webovými stránkami, elektronickými službami a turistickými webovými prezentacemi. Formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže http://zlatyerb.cz/. Přihlašovány nemusí být pouze nové stránky, přihlaste své léta dobře fungující stránky.

Zahájení příjmu ohlášení  od 1. listopadu 2017.
Uzávěrka příjmu přihlášek je stanovena na 19.ledna 2018 do 14:00.

O slavnostním vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Zlatý erb budete informováni.

Více informací podá  Jiřina Balejová, jirina.balejova@plzensky-kraj.cz, případně koordinátor soutěže Mgr. Jitka Hajžmanová, hajzmanova@zlatyerb.cz

Hlavní organizátor soutěže Zlatý erb, spolek Český zavináč, vydal za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR souhrnnou brožuru shrnující vše podstatné z 19. ročníku soutěže. Vedle kompletních výsledků a historie zde čtenáři najdou i postřehy a hodnocení řady osobností veřejné správy, které byly s uplynulým ročníkem nějakým způsobem spojeni, stejně jako ohlédnutí předsedy celostátní poroty soutěže Tomáše Holendy za uplynulými dvěma desítkami let. Publikace byla distribuována se čtvrtým číslem časopisu Obec a finance a její elektronická verze je pro všechny zájemce k dispozici zde

Aktualizováno dne 22.11.2017 - 08:53