Jste zde

Záchranka otevřela základnu v Doubravce

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje slavnostně otevřela ve středu 1. března 2017 novou výjezdovou základnu v Plzni Doubravce. Výjezdová skupina RZP bude nově vyjíždět z objektu v ulici Ke Sv. Jiří 3/2.

Objekt patří soukromému vlastníkovi, který na vlastní náklady provedl veškeré úpravy prostor, které budou mít zdravotničtí záchranáři k dispozici formou pronájmu. Nájemní smlouva byla podepsána prozatím na jeden rok, předběžně ale záchranáři předpokládají, že na tomto místě setrvají až do výstavby vlastní základny, která se plánuje za 2 až 3 roky ve Hřbitovní ulici.

„Nová výjezdová základna umožní rychlejší pomoc především obyvatelům městské části Doubravka, dobrá dostupnost je odsud ale také do částí severního Plzeňska a Rokycanska," říká ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička. „Do současnosti jsme za pacienty na Doubravku dojížděli z výjezdových základen v Koterově nebo v Lidické ulici. Dopravní situace v centru města se ale stále více komplikuje, takže nová základna výrazně zkrátí dojezdové časy do této části Plzně," dodává Hrdlička.

Celková výměra pronajatých prostor činí 390 m2. V prvním nadpodlaží se nachází garáž, sociální zařízení a dvě další menší místnosti, v 2. NP pak předsíň s kuchyňskou linkou, dvě obytné místnosti pro záchranáře a koupelna s WC.

Otevření nové výjezdové základny se zúčastnila za Plzeňský kraj radní Milena Stárková, dále zástupci složek IZS, starosta městského obvodu a další hosté.

Fotogalerie: