Výstava Pozorujeme svět

V plzeňské Galerii Paletka se dne 15.3.2012 uskutečnila vernisáž výstavy prací žáků ze tříd se speciálními potřebami ze ŽŠ a MŠ Touškov s názvem  Pozorujeme svět.

„Děkuji všem, kteří s dětmi pracují za jejich činnost, protože to není práce, ale poslání.  Dětem bych rád pogratuloval k tomu, jaké učitele mají a k jejich skvělým výtvorům, které na výstavě představují. Do budoucna všem přeji hodně úspěchů,“ řekl náměstek Jiří Struček při slavnostní vernisáži výstavy.

slavnostní zahájení vernisáže: ředitelka ZŠ a MŠ Touškov ředitelka D.Mezerová,

starostka města Touškov V.Kunešová a J.Struček

Součástí Základní školy a mateřské školy Město Touškov jsou také třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. V čele školy stojí ředitelka Dagmar Mezerová, chod speciálních tříd má na starosti zástupkyně Lenka Mouleová.

Spolu s učitelkami pečuje o třiatřicet dětí s lehkým a středně těžkým mentálním postižením. Škola se těší dobré pověsti. Se speciálním školstvím to však už tak dobré není. Většině pedagogů z těchto škol prý dělá vrásky pojem zvaný inkluze.

„Myslím, že ukázky toho, co děti dovedou, mohou spoustu lidí přesvědčit, že vzdělávání podle upravených programů jim nijak neškodí, právě naopak,“ říká zástupkyně Lenka Mouleová.

V Galerii Paletka můžete výstavu Pozorujeme svět prohlížet do 13. dubna.

náměstek Jiří Struček -podpis do pamětní knihy

Aktualizováno dne 19.03.2012 - 16:21