Jste zde

Vyberte svůj vlak: hlasujte a vyhrajte

Vyberte si svůj vlak

V prosinci 2018 historicky poprvé vyjedou na trať Plzeň – Horažďovice předměstí (a vybrané spoje do Pňovan) vlaky v krajských barvách. A vy můžete ovlivnit, jak budou tyto nové soupravy RegioPanter řady 650 vypadat.

Z čeho budete vybírat a jak?

Vybírat můžete ze tří barevných variant, a to jak interiéru vozu, tak i vnějšího designu. Barevné varianty jsou laděné podle loga Plzeňského kraje a do budoucna počítá kraj s variantou, že podobně budou stylizovány také autobusy brázdící Plzeňský kraj.

Až zvolíte jednu ze tří možností budoucího vzhledu vlaků, hlasujte ZDE. Hlasování bude probíhat od pondělka 11. září do pátku 6. října 2017.

  

Kliknutím zvětšíte fotografii

Hlasujte a vyhrajte!

Kromě šance ovlivnit podobu vlaků v kraji máte také možnost získat jednu ze tří cen:

  1. Víkendový pobyt pro dva v hotelu Malá Paříž na Špičáku na Šumavě
  2. Elektronickou čtečku knih + cestovní sadu
  3. Elektronickou čtečku knih + cestovní sadu

Podmínky získání výhry najdete v příloze jako "Podmínky soutěže".

Jaké budou nové vlaky RegioPanter?

Nových vlakových souprav bude celkem devět a jejich financování zajišťují České dráhy prostřednictvím Operačního programu doprava 2, který vypisuje ministerstvo dopravy. České dráhy budou nové, barevné RegioPantery provozovat pro Plzeňský kraj, který je objednavatelem vlakové i autobusové dopravy v kraji. Devítka nových souprav vyjde zhruba na miliardu korun.

Vlaky budou klimatizované, nabídnou připojení k internetu pomocí technologie Wi-Fi i elektrické zásuvky nebo informační systém. Kromě toho bude vždy alespoň jeden vůz v soupravě disponovat místem pro přepravu osob se sníženou schopností pohybu a orientace. Celkově RegioPanter nabídne 140 míst k sezení.