V Plzni začal filmový festival Finále Plzeň

Finále Plzeň zahájilo 30. ročník ve čtvrtek 20. dubna v Měšťanské besedě projekcí předpremiéry Hřebejkova filmu Rodinný přítel z chystané trilogie Zahradnictví. Před projekcí festivalové hosty pozdravil hejtman kraje Josef Bernard, náměstek primátora města Plzně Martin Baxa spolu s ředitelem České televize Petrem Dvořákem.

Před promítáním zahajovacího filmu nechyběla ani početná delegace, která snímek uvedla. Delegaci tvořily zejména ženy – herečky -  Aňa Geislerová, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, Lenka Krobotová, Sabina Remundová a mladičká Johanka Suchá. Mužskou část herecké delegace zastupoval sedmiletý Samuel Budiman. Nechyběl ale ani scénárista Petr Jarchovský nebo producent filmu Vikror Tauš.

Festival se koná ve dnech 20. až 26. dubna 2017. Více informací najdete na www.festivalfinale.cz

Fotogalerie: