Jste zde

Úspěšní mladí sportovci převzali ocenění za reprezentaci kraje

Úspěšným sportovcům Zimní olympiády dětí a mládeže 2018 poblahopřál ve středu 28. března na krajském úřadě hejtman Josef Bernard. Na stupně vítězů vystoupalo celkem sedm reprezentantů Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj reprezentovalo celkem 89 sportovců, které doprovázelo 27 trenérů. V jedenácti sportovních disciplínách získali sportovci Plzeňského kraje sedm medailí.

„Jsme pyšní na to, že tito talentovaní sportovci skvěle reprezentovali kraj a umístili se na medailových pozicích. Kraj mladé sportovce dlouhodobě podporuje, a to i formou sportovních akademií, které jsou určeny právě pro tyto talentované mladé lidi,“ uvedl hejtman Josef Bernard.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže se uskutečnily ve dnech 26. ledna až 2. února 2018 v Pardubickém kraji. Zúčastnilo se jich kolem 1 250 sportovců a téměř 400 trenérů. Za Plzeňský kraj na stupně vítězů vystoupala stříbrná Karolína Dobrá ve snowboardcrossu v kategorii starší dívky, dále si stříbro odvezli  Annie Novotná a Marek Hasman – členové smíšené štafety starších žáků v lyžařském orientačním běhu a Matouš Eret v soutěži šachistů v kategorii starší chlapci. Bronz získali Štěpán Zuna v běhu na lyžích na 3 km klasicky (k tomuto umístění přidal ještě 4. místo na 3km volně), Adam Linhart v obřím slalomu (k tomu přidal ještě 5. místo za vyřazovací závod ve slalomu), Markéta Mazancová v rychlobruslení ve sprintu na 111m a Marek Hasman v lyžařském orientačním běhu ve sprintu (k tomuto umístění přidal ještě 5. místo v závodu medium).

Slavnostního ocenění sportovců se kromě hejtmana Josefa Bernarda zúčastnil také náměstek Ivo Grüner, náměstkyně Ivana Bartošová a také olympijský vítěz, bývalý hokejista a vlajkonoš krajské výpravy Bohuslav Ebermann. Ocenění převzali také trenéři úspěšných reprezentantů.

Fotogalerie: