Jste zde

Rokycany obsadily první místo v kraji ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys

Nejlepší umístění ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys získaly Rokycany v přístupu veřejné správy a v podnikatelském prostředí se umístily na třetí příčce. Město si v podnikatelském prostředí vede dobře zejména v dopravní dostupnosti, v nabídce nízkých cen stavebních pozemků a v nižších průměrných měsíčních mzdách, což vede ke snižování firemních nákladů. V přístupu veřejné správy město boduje především v podpoře radničních webových stránek, které jsou svým obsahem pro podnikatele nejlepší v kraji. Rokycany vynikají i scóringem úředních hodin, úřad ve městě nabízí druhý nejvyšší počet hodin pro veřejnost v celém regionu. Město boduje i nejvyšší likviditou a má také vysoký podíl kapitálových výdajů.

Celkové pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys Plzeňského kraje 2017

Celkové pořadí
Pořadí v oblasti podnikatelské prostředí podle 14 kritérií
(více detailů v tabulce č. 2, 3 a 4)
Pořadí v oblasti přístup veřejné správy podle 9 kritérií
(více detailů v tabulce č. 5 a 6)
1.
Rokycany
3
1
2.
Plzeň
1
7
3.
Klatovy
4
3
4.
Přeštice
6
2
5.
Blovice
5
4
6.
Stříbro
9
6
7.
Horažďovice
10
5
8.
Horšovský Týn
7
12
9.
Domažlice
8
11
10.
Sušice
14
9
11.
Tachov
12
10
12.
Nepomuk
15
8
13.
Kralovice
13
13
14.
Nýřany
2
15
15.
Stod
11
14

Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky.

Cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. Organizátoři a partneři výzkumu si jsou velmi dobře vědomi, že úkolem samosprávy je vytvářet co nejlepší životní podmínky pro všechny, proto chtějí zprostředkovat jednotlivým radnicím dobré zkušenosti a nápady z ostatních regionů.

Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost bude sestaven unikátní žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V rámci výzkumu budou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která rozvinou důstojnou diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

Podstatou výzkumu je komplexnost a ojedinělost průzkumu. Dosavadní projekty přinášely důležité informace, avšak pro určení nejlepšího podnikatelského prostředí mají jen dílčí vypovídající hodnotu – informují podnikatele o rozvoji informačních služeb v regionu, aktivizují obyvatele, nebo se zaměřují pouze na velká města.

Srovnávací výzkum Město pro byznys se od ostatních projektů odlišuje nejen rozsahem, ale i množstvím sledovaných kritérií. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

Více informací najdete na www.mestoprobyznys.cz.