Jste zde

Plzeňský kraj navštívil velvyslanec Izraele

Velvyslanec Státu Izrael v České republice pan Daniel Meron se v pátek 3. listopadu setkal s hejtmanem kraje Josefem Bernardem a náměstkyní hejtmana Ivanou Bartošovou. Jednalo se o zdvořilostní setkání v rámci cest pana velvyslance po krajích a při té příležitosti se hovořilo také o plánované cestě zástupců Plzeňského kraje do Izraele.

Plzeňský kraj je podle slov pana velvyslance jeden z posledních, který ještě nestihl za dobu svého působení navštívit, ale soukromě již v Plzni několikrát byl. Velvyslancem Státu Izrael se pan Daniel Meron stal březnu letošního roku.

V úvodu setkání hejtman Josef Bernard zmínil velmi vřelé vztahy mezi Plzeňským krajem a Izraelem a připomněl také svoji návštěvu v Muzeu Dr. Šimona Adlera na Šumavě. „Plzeňský kraj se velmi zajímá o to, jakým způsobem Izrael přistupuje k inovacím nebo ke vzdělávacím projektům ve školství. Rádi bychom proto Izrael navštívili a poznali, jak Izrael postupuje v oblastech jako je školství, zdravotnictví nebo hi-tech technologie. Je to velmi inspirativní země," uvedl hejtman. Pan velvyslanec přislíbil pomoc při zorganizování návštěvy zástupců kraje v Izraeli a doporučil také kontaktovat českou ambasádu v Tel Avivu, která je schopna doporučit a zprostředkovat konkrétní setkání. Konkrétní termín návštěvy na setkání nepadl, ale bude předmětem jednání s ambasádou.

Dále se hovořilo o zaměstnanosti a nedostatku pracovních sil v České republice, o směřování a rozvoji průmyslu, struktuře obyvatelstva, vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků. Na závěr návštěvy se pan Daniel Meron podepsal do pamětní knihy a vzájemně si s hejtmanem předali drobné dárky.

Fotogalerie: