Jste zde

Nový web Technika a řemeslo pomůže s výběrem oboru

Přijímací řízení na střední školy a učiliště je za dveřmi. Jak vybrat technický studijní obor? Jak se zorientovat v nabídce škol v Plzeňském kraji? Rodičům i žákům poradí nový web Technika a řemeslo, který společně s facebookovým profilem provede zájemce o technické obory školami a jejich aktuálními nabídkami.

Nový web Plzeňského kraje Technikaaremeslo.cz je všestranným pomocníkem nejen pro žáky základních škol, kteří se rozhodují, jakou střední školu vybrat. Cenným rádcem může být také rodičům. Web nabízí přehled středních škol a učilišť v Plzeňském kraji, které se na technické obory zaměřují. Informuje o dnech otevřených dveří na školách i o dalších aktivitách jednotlivých zařízení. S webem je propojen také nový facebookový profil, kde je možné sledovat aktuální dění na školách v kraji.

Web je určen nejen pro ty žáky, kteří aktuálně rozhodují o výběru povolání. Vhodným rádcem bude i rodičům mladších žáků, kteří za rok nebo dva budou vybírat budoucnost svých dětí. "Už v tuto chvíli by se rodiče žáků sedmých či osmých tříd měli informovat o tom, jaké obory jsou v našem kraji v nabídce, aby zjistili, který je pro jejich dítě vhodný," doporučuje vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslava Havlíčková a doplňuje: "Je vhodné vybranou školu navštívit a seznámit se s prostředím přímo na místě. Blíže poznat obor je možné také prostřednictvím různých zájmových kroužků, které školy nabízí."

web

http://www.technikaaremeslo.cz/

FB

https://www.facebook.com/technikaaremeslo/

Aktualizováno dne 12.02.2018 - 15:23