Jste zde

Matematický klokan 2018

Téměř 20 tisíc žáků Plzeňského kraje se účastnilo soutěže Matematický klokan.

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. - 3. ročník ZŠ), Klokánek (4. - 5. ročník ZŠ), Benjamín (6. - 7. ročník ZŠ), Kadet (8. - 9. ročník ZŠ), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci absolvují školní, okresní krajské, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší 24 úloh, kde vybírají jednu z pěti možných řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

Letošní školní soutěž proběhla 19. března. V Plzeňském kraji se do ní zapojilo  18 915 žáků. V příloze naleznete jména nejúspěšnějších řešitelů všech kategorií, kterým srdečně gratulujeme.

Výsledky za celou republiku budou dostupné na www.matematickyklokan.net.

Aktualizováno dne 19.04.2018 - 08:31