Informační semináře ke III. vlně kotlíkových dotací

Krajský úřad Plzeňského kraje připravil ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR a s ORP v Plzeňském kraji pro občany informační semináře ke kotlíkovým dotacím. Semináře budou informovat o vyhlášeném dotačním titulu "Pořízení ekologického vytápění v domácnostech III".

Výše podpory na jeden dílčí projekt se pohybuje mezi 75-80 % dle typu podporovaného zdroje. Podporována bude výměna stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním, které by se od roku 2022 neměly již používat, za tepelné čerpadlo, kotel pouze na biomasu a plynový kondenzační kotel. Maximální výše dotace je stanovena na 127 500 Kč i s ohledem na jeho umístění.

Program semináře:
1. obecné podmínky dotačního titulu "Pořízení ekologického vytápění v domácnostech III"
2. založení uživatelského účtu v aplikaci eDotace, který bude pro podání žádosti nezbytný, a podání žádosti

V rámci tohoto semináře budou poskytnuty také informace k programu Nová zelená úsporám a Dešťovka. Zároveň bude na seminářích diskutována problematika legislativních požadavků kladených na obce a občany v oblasti ochrany ovzduší.

Zájemci se mohou na semináře dostavit bez předchozího přihlašování. Seminář je bezplatný.

Termíny seminářů

Aktualizováno dne 25.06.2019 - 10:44