Jste zde

Členové delegace Plzeňského kraje navštívili partnerskou provincii Zhejiang

Ve středu 15. listopadu 2017 navštívila delegace z Plzeňského kraje partnerskou provincii Zhejiang. Nejprve se šla podívat do umělecké školy a odpoledne se setkala s představiteli odboru cestovního ruchu a odboru dopravy.

Dopoledne si členové delegace prohlédli kampus vysoké umělecké školy Chinese Academy od Fine Art v Hangzhou. Je to největší umělecká škola v Číně, kde se posluchači věnují studiu kaligrafie, malby, teorii umění, designu, animace, sochařství či architektuře. Poté následovala návštěva Muzea národních řemesel přímo ve výstavní budově školy. Vedení vysoké školy má zájem navázat spolupráci se Západočeskou univerzitou. Samotný kampus školy, který navrhoval vedoucí katedry architektury, je zasazený v zeleni.

Poté následovalo jednání se zástupci odboru cestovního ruchu provincie Zhejiang, se níž Plzeňský kraj letos oslavil desetileté výročí partnerství. Hlavním tématem jednání byly možné cesty, jak přilákat turisty z provincie do PK, ale také naopak, jak nalákat turisty z našeho regionu k návštěvě provincie. Členům delegace byl představen region z hlediska návštěvnosti a také turistických zajímavostí, z nichž tou největší je jezero ve městě Hangzhou. Provincii v loňském roce navštívilo 11 milionů turistů. Zástupci odboru cestovního ruchu se v příštím roce chystají na prezentaci svého regionu na veletrhu cestovního ruchu ITEP pořádaný Plzeňským krajem. „Byli bychom rádi, kdyby návštěvníci z Činy při cestě do ČR nemířili jen do Prahy a do Českého Krumlova, ale byli bychom rádi, kdyby strávili den či dva v Plzeňském kraji," uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner.

V podvečer bylo na programu setkání se zástupci odboru dopravy, kteří podrobně představili systém dopravy v provincii a také plány na příští roky. Zmínili například plán zvýšení počtu ekologických autobusů na alternativní pohon ve veřejné dopravě na více než 500 tisíc busů a přes 800 tisíc dobíjecích stanic do roku 2020. Za posledních deset let prodělala doprava v provincii obrovský progres.

Fotogalerie: