Jste zde

Členové delegace na pracovní cestě po Číně navštívili ateliéry Fakulty designu East China Normal University

Členové delegace z Plzeňského kraje složené ze zástupců Plzeňského kraje a veřejných institucí navštívili Čínu. 13. listopadu 2017 setkali s představiteli East China Normal University v Šanghaji, kde si mimo jiné prohlédli prostory ateliérů Fakulty designu.

V úvodu viceprezident univerzity krátce představil univerzitu, kterou navštěvuje více než 30 tisíc studentů. Ta patří mezi největší univerzity v Číně. Jedním z členů delegace je také proděkan Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara ZČU Vojtěch Aubrecht, který čínské straně představil plzeňskou fakultu a akce, které pořádá pro zahraniční studenty, jako je například mezinárodní Art Camp.

Číňani na Fakultě designu členům delegace přiblížili její fungování, obsah studia a také některé z projektů, na nichž se studenti podílejí. Zmínili také mezinárodní spolupráci mezi dalšími fakultami ve světě. Na závěr si delegace prohlídla ateliéry a dílny, kde studenti pracují.

Čínská fakulta je náplní studia velmi podobná Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, proto se představitelé obou fakult dohodli na možné spolupráci.

Fotogalerie: