Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje zahájila další rok

Oficiální zahájení roku 2019 má za sebou Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje. Slavnostní setkání proběhlo ve sportovní hale Sportovního gymnázia, Plzeň, které je jedním z partnerů akademie. Plzeňský kraj jako partnera akademie, sdružující nadějné sportovní talenty, zastupoval náměstek hejtmana Ivo Grüner. Součástí slavnostního setkání bylo také přijetí dalších talentovaných sportovců, a to celkem 15 mladých nadějí nejen pro Plzeňský kraj.

"Sport je ideální volnočasová aktivita a pokud někdo má opravdu talent a chuť se mu věnovat, je naší povinností ho motivovat i podporovat. A právě Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje je ideálním pomocníkem, který poskytuje mladým sportovcům kompletní zázemí a servis za podpory Plzeňského kraje," uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner.

Akademie působí v letošním roce v Plzeňském kraji druhým rokem. I s čerstvě přijatými sportovci má celkem 52 mladých talentů pod svými křídly a zastřešuje celkem 16 olympijských sportů. Nově se mezi ně řadí lukostřelba, rychlostní kanoistika, slalom na divoké vodě a zápas.

Podpora sportovců zahrnuje kondiční tréninky, fyzioterapii, masáže, lékařské zabezpečení, výživové poradenství nebo třeba psychologickou přípravu. V letošním roce přidala akademie také odměňování osobních trenérů. "Další změnou k lepšímu je to, že každý sport má možnost čerpat něco navíc. Ať už je to doplňkové vzdělávání, krevní testy, mentoring, speciálnější než speciální výživa, vložky do bot a spoustu dalšího. Nových služeb je opravdu hodně," uvedl manažer AIS PK Jakub Holý.