10 let od založení Robinsona

Na Den dětí, v pátek 1. června 2018, slavil Robinson v Klenčí pod Čerchovem významné jubileum. Celých deset let od svého založení! Jedná se o jedno ze zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, která Plzeňský kraj zřizuje. Tato zařízení poskytují ochranu a pomoc dětem, které se ocitly bez jakékoliv péče nebo jejich život a příznivý vývoj jsou vážně ohroženy apod. Robinson za dobu své existence pomohl téměř dvěma stovkám takových dětí.

Oslavit kulaté narozeniny přijeli do Klenčí pod Čerchovem také náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Mgr. Zdeněk Honz a předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Mgr. Jaroslav Šobr. Prohlédli si celé zařízení a diskutovali s jeho ředitelkou PaedDr. Janou Koubovou a dalšími zaměstnanci      o problematice financování služeb, které dětem poskytují a dále o novinkách v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.

Na  závěr setkání pan  náměstek  Honz  uvedl: „V  Robinsonu nejsem  poprvé      a vidím, jak se stále snaží zlepšovat své služby dětem. Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc jsou důležitou součástí systému péče o ohrožené děti a zaslouží si odpovídající způsob financování. Děkuji pracovníkům Robinsonu za jejich práci.“

Aktualizováno dne 12.06.2018 - 08:26